Agurkų ligos: kaip atpažinti ir kovoti?

Agurkų ligos

Agurkai – vieni populiariausių daržovių Lietuvos soduose. Tačiau, kaip ir bet kurie kiti augalai, jie nėra atsparūs įvairioms ligoms. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančias agurkų ligas, jų simptomus ir būdus, kaip su jomis kovoti, kad jūsų daržas būtų sveikas ir derlingas.

Miltligė

Simptomai: balta arba pilkšva miltinė danga ant lapų, vėliau lapai gali pagelti ir nukristi. Miltligė dažniausiai pasitaiko karštu ir drėgnu oru.

Kovos būdai: naudokite fungicidus, skirtus miltligei gydyti, ir užtikrinkite geresnę oro cirkuliaciją tarp augalų. Laistykite augalus rytais, kad lapai iki vakaro išdžiūtų.

Šaknų puvinys

Simptomai: augalas pradeda vysti ir gali net mirti. Šaknų sistemoje pastebimi puvinio požymiai. Liga dažniausiai plinta perdirbant užkrėstą dirvą.

Kovos būdai: užtikrinkite geras drenažo sąlygas, naudokite kalkes dirvos rūgštingumui mažinti. Pažeistus augalus reikėtų pašalinti ir sunaikinti.

Viršūnės puvė

Simptomai: vaisių viršūnėse atsiranda supuvę dėmės. Tai dažniausiai įvyksta dėl kalcio trūkumo ir netolygaus laistymo.

Kovos būdai: užtikrinkite reguliarų ir tolygų laistymą, naudokite trąšas, turinčias kalcio. Vengkite per didelio azoto kiekio trąšose, nes tai gali paskatinti ligos plitimą.

Naudojamos priemonės ir metodai

Svarbiausia agurkų ligų prevencija – tinkamas agurkų auginimo sąlygų užtikrinimas: pakankamas atstumas tarp augalų, reguliarus laistymas ir tręšimas, augalų apsauga nuo staigių temperatūros pokyčių. Taip pat svarbu laikytis sėjomainos principų ir nenaudoti vienoje vietoje agurkų kelis metus iš eilės.

Integruota augalų apsaugos sistema (IAAS) taip pat gali būti efektyvi kovojant su agurkų ligomis. Ji apima įvairias priemones: biologinę, agrotechninę, cheminę apsaugą ir atsparių veislių auginimą.

Išvada

Agurkų ligos gali smarkiai sumažinti jūsų daržo derlių, tačiau laiku atpažinus simptomus ir taikant tinkamas prevencijos bei gydymo priemones, galima išsaugoti augalus sveikus. Svarbu stebėti augalų būklę ir nesiimti skubotų sprendimų naudojant chemines medžiagas, kurios gali pakenkti ne tik augalams, bet ir aplinkai.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *